Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Na Mazowszu wygrał PiS [AKTUALIZACJA. PEŁNA LISTA RADNYCH]

Z regionu / 2014-11-22 14:23:00, aktualizacja: 2014-11-23 21:55:00

Wojewódzka Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do sejmiku mazowieckiego. Najwięcej radnych - 19 będzie miało Prawo i Sprawiedliwość. PSL wprowadziło do sejmiku 16 swoich przedstawicieli, PO - 15, zaś SLD - 1.

We wszystkich okręgach wyborczych w Mazowieckiem oddano 1 mln 807 tys. 505 ważnych głosów.

Na PiS oddano 519 tys. 871 głosów, na PSL - 463 tys. 396 głosów, na PO - 434 tys. 828 głosów, zaś na SLD - 128 tys. 492 głosy. Tylko te cztery ugrupowania wprowadziły swoich przedstawicieli do sejmiku mazowieckiego.

Z okręgu nr V obejmująego mniej więcej dawne województwo radomskie po trzy mandaty wezmą PSL i PiS. Siódmy, ostatni mandat przypadnie PO. Podział na mandaty w naszym okręgu będzie wyglądał następująco:

- PSL 3 mandaty: Bożena Pacholczak, Zbigniew Gołąbek, Leszek Przybytniak.

- PiS 3 mandaty: Radosław Fogiel, Jan Rejczak, Agnieszka Górska.

- PO 1 mandat: Leszek Ruszczyk.

W innych mazowieckich okręgach z PSL do sejmiku dostali się m.in. Adam Struzik i Dorota Stalińska. Z PiS: Maciej Wąsik i Marian Piłka. Z PO: Dariusz Dziekanowski i Urszula Kierzkowska. Jedyny mandat dla SLD uzyskała Katarzyna Piekarska.

Z rozkładu mandatów w całym sejmiku wynika, że na Mazowszu nadal bedzie rządzić koalicji PSL-PO z Adamem Struzikiem na czele.

Spośród komitetów, które nie weszły do sejmiku woj. mazowieckiego, najwięcej głosów uzyskały: Nowa Prawica (75 tys. 601 głosów), Mazowiecka Wspólnota Samorządowa (68 tys. 683), Ruch Narodowy (32 tys. 37), Demokracja Bezpośrednia (20 tys. 681), Twój Ruch (15 tys. 947), Wspólnota Patriotyzm Solidarność (11 tys. Mazowze podzielone jest na siedem okregów. W sumie w Sejmiku województwa zasiądzie 51 radnych. Oto ich pełna lista:

Okręg I

1) Witold Kołodziejski PiS 18,8 tys.

2) Wojciech Bartelski PO 8 tys.

3) Katarzyna Bornowska PO 6,7 tys.

4) Jolanta Gruszka PO 36,6 tys.

5) Katarzyna Piekarska SLD Lewica Razem 23,7 tys.

głosów nieważnych 6,3 proc.

Okręg II

1) Michał Dworczyk PiS 25,5 tys.

2) Piotr Strzembosz PiS 9,7 tys.

3) Martyna Wojciechowska PiS 9 tys.

4) Urszula Kierzkowska PO 20 tys.

5) Wiesław Raboszuk PO 19,7 tys.

6) Krzysztof Strzałkowski PO 8,8 tys.

głosów nieważnych 7,6 proc.

Okręg III

1) Jakub Opara PiS 9,1 tys.

2) Tomasz Zdzikot PiS 21,6 tys.

3) Dariusz Dziekanowski PO 12,7 tys.

4) Tomasz Kucharski PO 25,3 tys.

5) Wioletta Paprocka-Ślusarska PO 14,2 tys.

głosów nieważnych 8,1 proc.

Okręg IV

1) Witold Chrzanowski PSL 2,6 tys.

2) Grzegorz Gańko PSL 6,6 tys.

3) Wiesława Krawczyk PSL 9,1 tys.

4) Paweł Obermeyer PSL 7 tys.

5) Mirosław Orliński PSL 11,2 tys.

6) Adam Struzik PSL 87,5 tys.

7) Ewa Szymańska PiS 8,8 tys.

8) Maciej Wąsik PiS 18,1 tys.

9) Stefan Kotlewski PO 7,8 tys.

głosów nieważnych 21,2 proc.

Okręg V

1) Zbigniew Gołąbek PSL 15,3 tys.

2) Bożenna Pacholczak PSL 15,3 tys.

3) Przybytniak Leszek PSL 12,3 tys.

4) Radosław Fogiel PiS 20 tys.

5) Jan Rejczak PiS 14,5 tys.

6) Agnieszka Górska PiS 11 tys.

7) Leszek Ruszczyk PO 17,4 tys.

głosów nieważnych 18,77 proc.

Okręg VI

1) Mirosław Augustyniak PSL 13,7 tys.

2) Cecylia Domżała PSL 10,3 tys.

3) Marian Krupiński PSL 12,6 tys.

4) Janina Orzełowska PSL 33,2 tys.

5) Marian Piłka PiS 11,3 tys.

6) Karol Tchórzewski PiS 28,2 tys.

7) Teresa Wargocka PiS 11 tys.

8) Krzysztof Żochowski PiS 11,4 tys.

9) Elżbieta Lanc PO 12,8 tys.

głosów nieważnych 19,75 proc.

Okręg VII

1) Erwina Ryś-Ferens PSL 8,2 tys.

2) Dorota Stalińska PSL 10 tys.

3) Bożena Żelazowska PSL 17,7 tys.

4) Krzysztof Kawęcki PiS 6,7 tys.

5) Anna Krupka PiS 30,9 tys.

6) Anna Sikorska PiS 9,9 tys.

7) Piotr Uściński PiS 19 tys.

8) Kinga Gajewska PO 10 tys.

9) Jolanta Koczorowska PO 11,5 tys.

10) Ludwik Rakowski PO 24 tys.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mawi, pap

Wasze komentarze (42)

chichot
2014-11-27 08:23:00

Sam do siebie pisze to lewackie ścierwo

Do: Do Chichot, co napisal Chichot. :D
2014-11-24 17:26:00

Dzieki. Staram sie nie ulegac psychologii tlumu. ;-)

Chichot
2014-11-24 07:41:00

Brawo Chichot. Normalne obiektywne myślenie, a nie zacietrzewionego pisowca. No cóż, ale to PiS, zajadły, mściwy i chory na władzę.

do: Ma już dośc Pustych Obietnic
2014-11-24 07:28:00

Przecież te 7 lat jak piszesz to rządy Kosztowniaka i PiS-u. O czym ty mówisz? O Warszawie? To idź i tam głosuj i krzycz, że ci się nie podoba. Mówimy o wyborach w Radomiu!

do: Radomski Wyborca
2014-11-24 07:25:00

Człowieku, powtarzasz to do znudzenia. Wymyśl może teraz coś innego, bo tego już nikt nie czyta, jak zobaczy pierwsze wyrazy! No i szukaj dalej! Powodzenia

do: Rozsądek, który nie umiera
2014-11-24 07:16:00

Pis już na długo przed wyborami zapowiadał, że w każdej komisji będzie mąż zufania, czyli pilnujący, co by ich nikt nie oszukał. Więc o co się teraz bulwersują? To znaczy, że nie pilnowali dobrze? Niech się nie ośmieszają nawołują do powtórki wyborów! Kaczyński doskonale wie, że nie ma mowy o powtarzaniu wyborów, więc jak zwykle okłamuje Polaków i majaczy, że się tego powtórzenia domaga. Polityka PiS to ciągła próba manipulacji wyborcami, to zakładanie kolejnych świętoszkowatych masek i wcielanie się w jakieś role, żeby ogłupić swojego wyborcę, który inteligencją i przenikliwością umysłu nie grzeszy. Politycy tej partii nie brzydzą się publicznymi pieniędzmi na własny użytek, ale gęby mają zawsze pełne frazesów i umoralniających kazań. Gdzie tu troska o państwo i obywateli? A w d?ie, proszę Państwa, właśnie tam, gdzie to szkodliwe towarzystwo ma cały ten kraj i Wasze dobro. Liczy się tylko obsesyjna potrzeba sprawowania władzy ich lidera i kasa, jaką mogą na tym zbić jego przydoopasy.

era
2014-11-24 07:09:00

Choćbyście na głowie stawali to wszyscy wiedzą że wybory są fałszowane. Fałszowane są od momentu przejęcia władzy przez PO. Tylko że tym razem poszli na całość. Mówię wam że PO władzy nie odda w sposób demokratyczny. Jedynie ulica może ich wyeliminować. Ale do tego potrzebni są ludzie z jajami a nie klakierzy piszący na Forum. Władza nic sobie nie robi z tych wpisów które tu wypisujecie. Ale i tak tu też jest cenzura, posty usuwane albo wogóle się nie ukazują. Tak że klepanie tutaj jest bez sensu. Przecież nie raz słyszałem polityków jak mówili że te wypowiedzi na Forach nie sa poważne i nie są brane pod uwagę. Tutaj rzeczywistości nie zmienimy. To pewne jak 2*2

Do: przekręt wyborczy
2014-11-24 07:03:00

Ja właśnie świadomie wybrałam się głosować na nikogo! Przekreśliłam dużym X całe karty do głosowania. Wiesz co to znaczy? Że ja i na pewno wiele innych osób nie chciało nikogo z tych kart. I wcale nie trudno podejrzewać, że tak było.

Chichot
2014-11-24 00:33:00

Ej! Ja nie jestem za PO. Smiac mi sie chce tylko z tego, co sie dzieje w Radomiu. To jedna wielka umieralnia na kolanach... Dzieki komu? P.S. Prawicowy kmiotku, pragne zauwazyc, ze PO to tez prawica, tylko troche mniej populistyczna i troche bardziej inteligentna. Na kurdupla glosuje bowiem wiadomo jaki element - niedoksztalcone, niebywale, stare i zinstytucjonalizowane szumowiny, bo takim najlatwiej jest cos wmowic ( np. parowki, redbulla, gadajace weze i chodzenie po wodzie ).

PO olewa Radom
2014-11-24 00:00:00

Chichot potwierdza, że PO nie potrafi wznieść się ponad podziałami politycznymi i będzie tepił Radom tylko dla tego że nie rządzi w tym mieście PO! To jest draństwo. Dziady i tyleQ

Chichot
2014-11-23 23:22:00

Heheheh Wygral, ale przegral, bo nigdzie z wyjatkiem podkarpackiego nie bedzie PiS mial wiekszosci glosow. To partia bez zdolnosci koalicyjnej i jeden wielki przegrany. Po raz wtory zreszta. A jak wybierze sie w Radomiu pisiora, to w mazowieckiem, gdzie PO-PSL bedzie mialo wiekszosc glosow, dopiero zaczna olewac te dziure. hehehehe glosujcie na kosztownego - potrazke i przyszla zaglade miasta.

Ma już dośc Pustych Obietnic
2014-11-23 23:17:00

W przyszłym roku PO sromotnie na 100% przegra wybory i wówczas PSL będzie szukało nowego kolicjanta! Jak wybierzemy Witkowskiego to będziemy w czarnej dziurze!!! A tak jest szansa! Kosztowniak musi zostać prezydentem dla dobra Radomia. Przecież 7 lat pokazało gdzie ma nas Witkowski i Kopaczowa z PO na czele.

Chichot
2014-11-23 20:33:00

No i Kosztowny sie przeliczy :) A jak zostanie wybrany, to gwarancja jest, ze Radom z dziury zrobi sie wielka dziura, bo koalicja PO-PSL bedzie i tak miala wiekszosc w sejmiku, skutecznie blokujac to pisiorowe badziewie. Wybierzcie kosztownego, to Radom juz calkiem zbankrutuje.

2014
2014-11-23 16:50:00

Kosztowniak jest dla tych , którzy są zadowoleni z tego co jest teraz w Radomiu, Witkowski daje nadzieje na zmianę. Wydaje się, że nie mamy nic do stracenia , a do zyskania sporo.

Radomski Wyborca
2014-11-23 15:33:00

Kto z was wie co Pan poseł Witkowski przez ostatnie 8 lat posłowania zrobił konkretnego dla Radomia. Szukam i szukam w internecie i na stronach PO i w jego programie i wypowiedziach, na stronach Sejmu - wychodzi mi, że nie zrobił NIC kompletnie NIC. Gwarancja, że zrobi coś jako Prezydent jest równa ZERO. Jego aktywność w SEJMIE w wielu przypadkach jest równa ZERO. Żenujące jakiego kandydata ma radomska PO-już o niebo lepszy był Szprendałowicz ten przynajmniej walczył.

do "przypomnienie"
2014-11-23 15:18:00

Dużo was było ?

mute
2014-11-23 12:34:00

Demokracja made in bananowa republika by PO-PSL. Co piąty nieważny głos w lemin-prowincjach (m.in. Wielkopolsce)..haha. Szkolenie w Rosji było owocne jak widzę, ale tylko lemingi mogą wierzyć w takie cuda nad urną. A jeżeli lemingi poszli oddawać pustą kartkę, to tez gratuluję "mądrości" na zasadzie nie lubię cyrku, więc pójdę na niego i im to pokaże..haha. Niestety nie dowiemy się po zmianie kodeksu wyborczego przez obecną klikę, który zniósł obowiązek rozliczenia się z nieważnych głosów. Cóż Polsce bliżej już do bananowych republik niż cywilizowanych państw po 7 latach rządów byłego na szczęście premiera.

jn
2014-11-23 11:47:00

a kiedy opublikują w internecie wyniki z każdej komisji, na razie podali ile głosów mieli zdobywcy mandatów, a pozostali? Jestem ciekaw czy kandydat na którego głosowałem dostał głos w mojej komisji!

Ryszard
2014-11-23 10:07:00

Tak mnie zastanawia jedna rzecz ? W sondażach cały czas spada popularność PO i PSL a tu awaria systemu i dzieją się cuda ! Raptem znienawidzona i umoczona w przekrętach i sprawach korupcyjnych Platforma i PSL wygrywają wybory samorządowe !? Ciekawostka ! Kto na nich głosował ? Cuda na patyku ! PSL która nigdy nie miała poparcia w dużych miastach , tam zbiera dużo głosów poparcia! ? Jawny przekręt ! Nie jestem zwolennikiem PIS ani innej partii , ale rację ma Kaczyński i Miler i reszta opozycji że te wybory trzeba powtórzyć ! Bo dla mnie i większości Polaków to jest ordynarny grubymi nićmi szyty przekręt ! Tym powinna zająć się prokuratura !

temida
2014-11-23 09:33:00

Wyboru zostały skręcone!!!!!!!! Do sądu z tą POlszewią

 1 2 3 >