Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Po co radna zakryła twarz bratkiem?

Kronika nie tylko towarzyska / 2014-10-22 17:00:00

Tego plakatu z pewnością nie przegapi żaden radomianin! Radna Małgorzata Półbratek, która ponownie walczy o miejsce w Radzie Miejskiej wie, jak zwrócić uwagę wyborców. W internecie można już oglądać plakaty radnej, na których twarz kandydatki zdobi... pół bratka. Pomysłem radnej zainteresowały się nawet „Fakty” TVN.

Połowa kwiatu bratka zdobi twarz radnej odkrywając jej oko. Z takim wizerunkiem radnej od jutra spotkają się radomianie. Przypomina to trochę makijaż, a trochę karnawałową maskę. - To moja osobista inicjatywa. Moje nazwisko zawsze było moim kompleksem, a jego przedrostek „pół” nie kojarzył mi się dobrze. Przy okazji tej kampanii pomyślałam jednak, że mogę w jakiś sposób to wykorzystać. Grafik przelał pomysł na papier, a ja z efektu jestem bardzo zadowolona – mówi Małgorzata Półbratek, która startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Na plakacie można także zobaczyć, że mam medalion z wizerunkiem bratka. Od niedawna otaczam się bratkami, jak tylko mogę. Znajoma powiedziała, że :każda wariatka, ma swojego kwiatka”. Mam coś z wariatki, więc mi to nie przeszkadza – dodaje z uśmiechem radna.

Od jutra plakaty wyborcze zawisną także w radomskich autobusach oraz na przystankach. W sumie będzie ich 60. - Dużych plakatów będzie niewiele, bo nie ma na tyle miejsca w mieście. Postawiłam za to na mniejsze plakaty, które pojawią się w klatach. Zamówiłam 5 tysięcy ulotek, ale nie trafią one do skrzynek radomian, bo nie chcę ani zaśmiecać skrzynek ani narzucać się mieszkańcom. Będę je wręczać osobiście lub za pośrednictwem znajomych. Część zostawię w zaprzyjaźnionych sklepach. W ten sposób mieszkańcy sami zadecydują czy chcą się zapoznać z moim programem wyborczym – zapowiada.

Nietypowym wykorzystaniem nazwiska przy kampanii wyborczej zainteresował się TVN, który o radomskiej radnej i „otaczaniu się bratkami” powie w dzisiejszym wydaniu „Faktów”.

O innym ciekawym pomyśle na zwrócenie uwagi podczas kampanii wyborczej pisalismy tutaj. 

autor: roch

Wasze komentarze (11)

Radom pany!
2014-10-26 13:23:00

Obrzydlistwo! Jak można się uciekać do takich rzeczy, to już nic innego nie ma ta pani do zaoferowania. Pewnie NIE.

Panika
2014-10-26 10:56:00

Chyba PiS jest w wielkim strachu że nie wygra tych wyborów w Radomiu skoro kandydaci uciekają się do takich trików. Dwie kadencje rządów i efekty widzimy wszyscy. Oj pan Prezes będzie zły jak się nie uda. Trzeba odpartyjnić samorządy inaczej nic z tego nie będzie. Zostanie nam pojechać na zmywak do Anglii.

z Gołębiowa
2014-10-25 13:54:00

Jak Ktoś zna tą panią to wie, że jej hasło powinno brzmieć "Dużo mówić, mało robić", a ten bratek zakrywa brak kompetencji. 4 lata rządziła i czy Ktoś słyszał co zrobiła?

mieszkaniec
2014-10-23 14:38:00

Kandydaci PO niech sobie dopiszą na plakatach wyborczych -ĆWIERĆINTELIGENT

Radomianka
2014-10-23 14:36:00

PIS weżnie prawie wszystkie miejsca w radzie to i ta pani pewnie też się dostanie. Nie ma konkurencji.

ćwierćbratek
2014-10-23 09:11:00

Ta pani to jakiś dramat....

sko
2014-10-22 23:46:00

Szkoda, że nasz Radom ma takich słabych radnych jak ta pani. A teraz jeszcze pewnie znowu wejdzie kosztem radnego Bocheńskiego z PiSu co robi normalną kampanię i nie szuka poklasku wśród zbłąkanego pisowskiego elektoratu.

w głowach im się od tej kasy poprzewracało
2014-10-22 23:12:00

mam nadzieje że to ostatnia wiadomość o programie tej pani

sa lepsze kandydatki
2014-10-22 23:09:00

Akurat pani radna Półbratek nic dobrego dla Radomia całe 2 kadencje bycia radną nie zrobiła. Głosowała za likwidacją szkół i za podwyżką dla Kosztowniaka. Znana jest z tego, że przegrywa z kretesem wybory do sejmu. W pisie musi być źle w kampanii skoro ją tak na siłę promują w mediach.

burak
2014-10-22 22:34:00

Czy to aktualne 60-cio letnie zdjęcie wystaje z za połowy bratka?

radomianka
2014-10-22 22:14:00

Jeśli kandydat nie ma merytorycznie nic do zaoferowania w poważnej kampanii, to musi się wspomóc, aby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli ktoś zna tą Panią, to wie, że pomyliła jej się kolejność słów w haśle wyborczym, bo ogólnie lubi mówić.