Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Radomiak lepszy od Pogoni i jest liderem

mawi, Radomsport.pl 2014-08-20 20:20:00

Minimalne zwycięstwo, minimalnym nakładem sił odniósł Radomiak na Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze grą nie zachwycili, ale zwycięstwo wyniosło ich na fotel lidera.

Leandro był nieuchwytny dla obrońców gości

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Radomiaka i w przeważającej części toczona na połowie Pogoni. Z kilku dogodnych sytuacji, z których najlepszą zaprzepaścił Śliwiński, zieloni wykorzystali jedną. Świetnym rajdem popisał się Leandro, który do samego końca zwodził obrońców i strzałem w krótki róg dał gospodarzom prowadzenie.

Po przerwie mecz stracił na tempie i się wyrównał. jednak to nadal Radomiak miał więcej z gry. Po zmianach w skaldzie podopieczni trenera Magnuszewskiego zaczęli grac dłuższymi podaniami, zwłaszcza na Stanisławskiego, co jednak nie dawało efektu bramkowego. Popularny "Stachu" dwukrotnie doszedł do pozycji strzeleckich, ale gola z nich nie zdobył.

Pogoń przez cały mecz praktycznie ani razu nie zagroziła bramce Radomiaka, który mógł wygrać znacznie wyżej.

W innym meczu III ligi Pilica Białobrzegi pokonała dotychczasowego lidera Pogoń II Siedlce 4:1 (Bramki Obłuski 45, 50, Rudnicki 48, Tomas 57 - Wocial 23) co przy zwycięstwie Radomiaka dje mu po trzech kolejkach pozycje lidera.

RADOMIAK RADOM - POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 1:0 (1:0)

Bramka: Leandro (32.) RADOMIAK: Kula, Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Karasek, Puton K., Agu, Radecki, Barzyński, Leandro, Śliwiński.

Pogoń: Kołba, Jaroń, Lendzion, Gnoiński, Maślanka, Perzyna, Enow, Ćwik, Kołaczek, Pietraszek, Czarnecki.