Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry
RADOM aktualna pogoda

Celuloza - nieoceniony pomocnik w kuchni!

A. Robaczewska, mkj 2014-07-22 10:51:00

Najczęściej wykonywaną domową czynnością jest mycie naczyń oraz czyszczenie kuchni: zlewu, blatów oraz kuchenki gazowej i elektrycznej – wynika z raportu sporządzonego przez GfK Polonia dla marki Spontex. Co zrobić, by ta wykonywana niemal codziennie czynność była jak najmniej uciążliwa, a nasza kuchnia nadal lśniła czystością?

W 90% polskich gospodarstw domowych codziennie używa się kuchennego zmywaka, nie tylko do mycia naczyń, lecz również czyszczenia kuchennego wyposażenia. Dlatego zmywaki szybko się niszczą, gromadzą w sobie liczne bakterie i wymagają częstej wymiany. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu są gąbki i zmywaki wykonane z celulozy – czyli połączenia naturalnej pulpy drzewnej i bawełny.

Naturalne rozwiązanie

Gąbki, które zamiast wchłaniać jedynie rozmazują wodę, myjki, które niszczą powierzchnie garnków i mopy, które zamiast zmywać brud tylko pozostawiają smugi – to znane wszystkim gospodyniom problemy, które najłatwiej rozwiązać z pomocą akcesoriów do sprzątania z celulozy. Jest ona materiałem w pełni naturalnym i ekologicznym, więc akcesoria z niej zrobione są biodegradowalne i zupełnie nieszkodliwe dla środowiska. – Gąbki celulozowe są wyjątkowo chłonne dzięki licznym mniejszym i większym otworom, które wchłaniają i zatrzymują wodę. Taka gąbka może wchłonąć do 12 razy więcej wody, niż sama waży!  Dzięki temu ścierając blat nie rozmywamy wody, a faktycznie ją wycieramy – tłumaczy Ewelina Stępniak, ekspert z firmy Spontex.

Walka z bakteriami

Poprzez kontakt z wodą gąbka celulozowa zwiększa swoją objętość i staje się miękka, przez co nie rysuje czyszczonych powierzchni. Jej wielką zaletą jest również fakt, że struktura gąbki spowalnia rozwój bakterii, od których w kuchni się aż roi. Gąbka celulozowa szybko wysycha – a to właśnie wilgoć stanowi środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Akcesoria celulozowe są więc nie tylko ekologiczne, ale też bezpieczne w użytkowaniu.

– Z gąbek celulozowych możemy korzystać w kuchni do zmywania naczyń, wycierania blatów i kuchenki, a nawet płytek ściennych. W łazience świetnie poradzą sobie z codziennymi zabrudzeniami umywalki czy wanny, a nasz partner może użyć jej nawet do umycia swojego auta bez obaw o ziszczenie delikatnej powierzchni karoserii  – dodaje Ewelina Stępniak.

Niezastąpiona

Gąbki i zmywaki celulozowe są bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzają się doskonale w czyszczeniu powierzchni delikatnych, jak i tych wymagających silnego czyszczenia. Ponadto unikalne wykończenie gąbek chroni je przed rozrywaniem i pozwala na wielokrotne użycie. Połączenie dwóch warstw: szorującej do różnego rodzaju zabrudzeń i chłonnej celulozowej daje niezwykłą siłę działania i zdecydowanie ułatwia sprzątanie. Wysoka jakość wykonania zapewni nam więc czysty dom niewielkim kosztem i wysiłkiem.

Źródło: Mapa Spontex Polska

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych