Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Marzena Wróbel nie jest już posłanką Solidarnej Polski. Czy wystartuje na prezydenta Radomia?

Radom on-line / 2014-05-31 12:00:00

Marzena Wróbel wystąpiła z klubu Solidarna Polska. Nadal nie wiadomo czy wystartuje w wyborach na prezydenta Radomia.

Marzena Wróbel

- W momencie kiedy przestał istnieć klub poselski Solidarna Polska z mocy prawa stałam się posłem niezależnym. W sytuacji kiedy pan poseł Dorn wystąpił z klubu automatycznie wszyscy staliśmy się posłami niezrzeszonymi. Moi koledzy chcieli utworzyć koło. Ono zgodnie z regulaminem może liczyć mniej osób niż 15 osób, ale nie jest już klubem poselskim. Natomiast ja się na to nie zdecydowałam – mówi posłanka Marzena Wróbel. Nie ukrywa, że działalność Solidarnej Polski już dawno temu ją rozczarowała. Posłanka wspomina głosowanie nad votum nieufności dla rządu Tuska. Wówczas posłowie Solidarnej Polski wstrzymali się od głosu.

- Ja głosowałam za votum nieufności dla rządu, w związku z czym zostałam zdegradowana. Później czekałam na rozmowę, którą zaproponował Zbigniew Ziobro, ale przez rok nie znalazł czasu dla mnie – tłumaczy Marzena Wróbel.

Posłanka przez ten czas nie podejmowała żadnych ruchów, mając na względzie to, że ugrupowanie znajduje się na zakręcie i de facto walczy o byt. Mimo, że Marzenę Wróbel namawiano by zostawiła klub, posłanka uznała, że jej koledzy powinni mieć szansę w wyborach do PE i dlatego z własnej woli nie występowała z Solidarnej Polski. - W końcu wybory się odbyły. Pan Zbigniew Ziobro nie podziękował od razu po ogłoszeniu wyników wyborów tym, którzy brali udział w kampanii. Nie było go na wieczorze wyborczym. Podziękował dopiero dzień później. Szczerze mówiąc, po takim stylu kontaktów z wyborcami i ze mną nie widzę się już w tym klubie – mówi Marzena Wróbel deklarując, że pozostanie posłem niezrzeszonym.

Posłanka na razie nie chce zdradzać swoich dalszych planów politycznych. - Moje plany polityczne będą zależały także od środowiska, które jest wokół mnie skupione. To nie będzie tylko moja decyzja – tłumaczy i zapowiada, że więcej na ten temat dowiemy się w czerwcu.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

autor: Marta Głogowska

Wasze komentarze (17)

Karol W.
2014-06-02 07:40:00

Dla mnie p.Wróbel jest tak samo wiarygodna jak Michnik podczas pertraktacji z Rywinem. Wyrzucić na bruk swoich najwierniejszych towarzyszy tzn. Kaczkowskich na rzecz skompromitowanych ludzików z Samoobrony. Teraz próbuje do niej dołączyć (robi takie umizgi) idiota Karol W. Jak widać Wróbel przyjmie wszystkie odpadki. Jeżeli ktoś chce budować swoją przyszłość na odpadkach to gratuluję.

kot Jarka
2014-06-02 00:13:00

Tylko Marzena Wróbel na prezydenta Radomia.

Jolka
2014-06-01 17:59:00

Marzena Wróbel skończyła dziennie studia na KUL. Żaden znaczący polityk PIS w Radomiu nie jest dobrze wykształcony ani nie skończył dziennie studiów na dobrym uniwersytecie.

nie kłam
2014-06-01 17:54:00

Pani poseł Wróbel była w AWS, a potem w 2002 r. dostała się do Rady Miejskiej jako kandydatka PRAWEGO RADOMIA czyli wspólnej listy PO i PiS. Była w PiS od 2003 do 2011 a potem była w Solidarnej Polsce. Zainteresuj się lepiej w jakiej partii byli Twoi idole jak Kuźmiuk czy Kosztowniak !

Grzech
2014-06-01 16:43:00

No cóż. Wielka szkoda. Ale nie była chyba tylko w PO. Może już czas :)

0
2014-06-01 11:31:00

Tak na prawdę to Pani Poseł nie ma zbyt wielu opcji. Wiadomo, że poseł Suski "stanie na głowie", żeby tylko zablokować jej powrót do PiS. A Suski już pokazał jak skutecznie pozbywa się politycznych konkurentów "wysyłając" Kuźmiuka do Brukseli. Z resztą Pani Poseł nie ma specjalnie czego zaoferować PiS-owi w "wianie". Oczywiście może zawsze wrócić do pracy w szkole! Pytanie tylko w której szkole w PiS-owskim Radomiu miała by szanse dostać pracę? Co prawda Pani poseł jest bardzo wyrazista ale czy ta wyrazistość wystarczy na Kosztowniaka?

tiet
2014-06-01 10:11:00

Marzena Wróbel wystartuje na prezydenta Radomia mówią w radomskim PiS.

js
2014-05-31 23:35:00

A ja slyszalem na rynku w domu partyjki ze kosztowniak to bedzie mial 120 % w pierwszej turze w naszym smutnym grodzie !

radomianin
2014-05-31 22:33:00

Tej Pani podziękujemy. Niech więcej nie kompromituje naszego miasta.

bul z Ruskiej Budy
2014-05-31 20:34:00

Sondaże mówią o wygranej Kosztowniaka już w pierwszej rundzie bez względu na przeciwnika.

Marian
2014-05-31 20:28:00

I tu widać winę aktualnego rządu i osobiście Premiera Tuska

Radomianin
2014-05-31 18:14:00

To już gwóźdź do politycznej trumny pani Marzeny. Tak kończą wszyscy separatyści z PISu.

eryczek
2014-05-31 17:24:00

Na 100 % będzie walczyć o prezydenta Radomia pani poseł Marzena Wróbel !

strach w pis
2014-05-31 17:22:00

W Radomiu powstało stowarzyszenie CZAS NA RADOM pod politycznym patronatem Marzeny Wróbel. Spotkania odbywają sie tak jak konferencje prasowe w siedzibie Solidarności gdzie pani poseł Wróbel ma swoje biuro poselskie. Pani poseł jest w stanie zgromadzić wokół siebie cała prawicę antypisowską oraz lokalne stowarzyszenia w Radomiu takie jak Radomianie Razem,Kocham Radom czy Radomski Samorząd Obywatelski.

strach w pis
2014-05-31 17:21:00

Wielki strach w Radomiu PiS będzie jak poseł Marzena Wróbel wystartuje na prezydenta Radomia. Ma szanse na bardzo dobry wynik w Radomiu. Poseł Wróbel juz w 2006 r. i w 2010 r. było przeciwko temu aby Kosztowniak startował na prezydenta Radomia z PiS.

marian
2014-05-31 15:30:00

Bidulka... Partia się jej posypała.... Klops:)

dno
2014-05-31 14:28:00

Czy wystartuje? A kogo to obchodzi?